Perearstikeskus
Back

Parim kingitus lapsele terveks eluks on õiged õpitud oskused.

Kuidas õigesti süüa, liikuda, kuidas väärtustada und ja vaimset tervist?
Beebide ja laste tervist toetavad tegevused koos teadmistega lapsevanematele, aga seda arsti pilgu all.
Terve laps teeb vanemad õnnelikuks!

Ainsana Eestis ühendame pere ja lapsega tegelemisel tervise neli alustala:

Liikumine Toitumine Vaimne tervis Uni

Lastekeskuse teraapiate valik on saanud alguse meie kogenud arstide soovitustest, kuidas hoida lapse tervis korras ja elada terve, pikk ja õnnelik elu.

Lapsepõlves väljakujunev rüht, lihaskonna tugevus ning toitumisharjumused vajavad tähelepanu juba enne arsti. Vaimne tervis ja unepuudus on omavahel tihedas seoses, aga sageli ei tulda selle peale, et abi vajavad ka vanemad ja perekond.

Teenused

Terve lapse profülaktiline läbivaatus
Tervisekontrollides jälgitakse lapse arengut, kasvu, kaalu, kuulmist, nägemist ja kõnet. Lisaks aidatakse kujundada lapse tervislikke toitumis- ja liikumisharjumusi ning nõustatakse kõigis teistes terviseküsimustes. Nakkushaiguste ennetamiseks viiakse läbi vaktsineerimisi. Meie arstikeskuses on Lastekeskus, kus käivad terved imikud ja väikelapsed profülaktilistes tervisekontrollides. See on eraldi mängualaga tsoon ning seal on olemas ka hubane ruum beebi toitmiseks. Siiski palume haige või haiguskahtlase lapsega sellesse tsooni mitte tulla, et nakkust mitte levitada. Juhul, kui laps on haigestunud, aga teil on pandud aeg terve lapse läbivaatuseks Lastekeskusesse, palume meid sellest koheselt telefoni või meili teel informeerida. Leiame siis sobiva lahenduse, näiteks kutsudes lapse vastuvõtule arstikeskuse teise kabinetti täiskasvanute alale või nõustades telefoni teel. Samuti palume lastekeskusesse mitte kaasa võtta tõbiseid väikeseid õdesid või vendi. Palume seda soovitust austada, et kaitsta terveid lapsi. Kestvus: 30 min, kui soovite pikemat vastuvõttu, palume broneerida mitu aega.
Loe rohkem
Haige lapse arstiabi
Kui laps on haigestunud või saanud pisitrauma/vigastuse, mida teha? Meie soovitame esmase viirusnakkuse korral lihtsaid koduseid ravimeetodeid, looduslikke vahendeid ja toetavat paranemiskeskkonda. Vastuvõtule olete alati oodatud, kui soovite lapse tervise osas pidada arstiga nõu või saada kindlust, et kõik on hästi. Meie kogenud perearst määrab kiirteste ja vereproove kohapeal ning aitab valida turvalise ravitaktika. Traumade ja vigastuste korral saab haav korrektselt puhastatud ja seotud, lisaks soovitused paranemiseks. Vajadusel suuname röntgenisse. Vastuvõtuaega broneerides tuleb kindlasti öelda, et lapsel on tekkinud haigusnähud, nii ei suunata teid tervete laste keskusesse, vaid meie arstikeskuse poolele. Kestvus: 30 min, kui soovite pikemat vastuvõttu, palume broneerida mitu aega.
Loe rohkem
Pediaatri ehk lastearsti vastuvõtt
Kuna siiani on siiski palju vanemaid, kes soovivad, et nende last jälgiks ka lastearst, siis pakume neile peredele väga suure kogemusega lastearsti vastuvõttu, alates sünnist kuni 16. eluaastani. Vastuvõtule on oodatud lapsed, kellel on mõni keeruline terviseprobleem/lastehaigus, või vanemad, kes soovivad juurde teist arvamust või kindlustunnet, et nende beebiga/väikelapsega/noorukiga on kõik korras. Sinu Arst Lastekeskuses töötab üle 30-aastase kogemusega lastearst Dr. Karin Uibo. Kestvus: 30 min
Loe rohkem
Füsioteraapia väikelastele

Meie füsioterapeutidel on teadmised laste motoorset arengut puudutavate verstapostide ning tavaliste luu- ja lihaskonna seisundite alal. Nad kasutavad mängu, suhtlemist ja lapse kaasamist, et uurida lapse võimeid ja liikumismustreid ning rakendada tegelusprogramme, mis toetavad lapse eakohast arengut.

Levinud põhjused lapsega füsioterapeudi konsultatsioonile pöördumiseks:

  • Laps on kohmakas (nt pillab asju käest, koperdab tihti, ei mängi teiste lastega täpsust nõudvaid mänge)
  • Laps kõnnib kikivarvukil, varbad sisse või liiga välja pööratud
  • Lapsel on lampjalgsus
  • Lapse jalgade teljelisus teeb muret (X-jalad, O-jalad)
  • Lapse oskused hilinevad (nt palli viskamine/püüdmine, ühel jalal seismine, hüppamine)
  • Lapsel on vähenenud või liigne liigeste liikuvus
  • Lapsel on halb rüht (selg küürus, õlad/pea ees)
  • Laps pelgab füüsilist aktiivsust, aktiivseid mänge
  • Laps kurdab valu lihastes, alaseljas, taldades
  • Lapsel on olnud füüsiline trauma (luumurd, liigese väänamine või nihestus, lihasrebend, „ära tõmmatud“ lihas)

Lapsevanema kaasamine teraapiasse ja hea koostöö füsioterapeudiga loob optimaalsed tingimused teraapia õnnestumiseks: räägime, nõustame ja õpetame lapsevanemaid kodus võimalikult palju lapse arengusse panustama.

Laste füsioteraapiasse ootame kõiki lapsi, alates iseseisvalt kõndima hakkamisest kuni nooruki eani välja.

Loe rohkem
Rühikontroll lapsele ja noorukile
Rühikontrolli eesmärk on ennetada ja parendada kasvueas laste rühihäireid, samuti ennetada skolioosi. Yumeiho Yobouigaku Taikei®  Lapse rühi kontrolli viib läbi Maciej Dluski PhD Eng./Yumeiho Shihan (7dan). Dr. Dluski on üle 30 aasta olnud tegev yumeiho terapeudina ning aastast 1990 ka yumeiho õpetaja. Ta on Jaapani Yumeiho®  keskuse poolt volitatud Yumeiho esindaja Euroopas. Dr. Dluski aastaid tegelenud laste skolioosi ennetusega, võttes vastu patsiente mitmetes Poola linnades konsultatsiooniks ja rühikontrolliks. Tema praktika on näidanud, et skolioosist tervenemine kasvueas on toimunud üle 70% juhtudel. “Kas minu lapsele on see kontroll vajalik?” Sageli lapsed ei kurda valude ega vaevuste üle. Kuid rühihäiretest ja keha ebasümmeetriatest põhjustatud vaevused ilmnevad aastate jooksul. Kui näed lapsel ebasümmeetriaid abaluudes, rangluudes vm, siis tuleks kindlasti vastuvõtule pöörduda. Mitteprofessionaalse pilguga on tihti raske ebasümmeetriaid tuvastada, seepärast soovitame kahtluse korral kindlasti tulla rühikontrolli. Ebasümmeetriline vaagen on paljudel juhtudel rühihäirete ja skolioosi põhjuseks ning samuti paljude teadmata põhjustel tekkinud valude algeks. Rohkem kui 80% lastest on vaagnaluu nihkes.  C-kujulise skolioosi puhul piisab tihti ka ainult vaagna korrigeerimisest ning hilisemast süstemaatilisest kontrollimisest. S-kujulise skolioosi puhul on just teraapia seeriad olulise tähtsusega, eriti kasvueas laste puhul. Teraapia eesmärk on hoida kasvueas vaagen sümmeetriline ning lülisammas sirge. Yumeiho teraapia on parendanud hulgaliselt skolioosi juhtumeid. Iga skolioos on individuaalne ning tulemused sõltuvad paljudest erinevatest asjaoludest. Rühikontroll koosneb intervjuust, visuaalsest läbivaatusest ja palpatsioonist. Rühikontrolli ajal on patsient mugavates riietes matil ning see on täiesti valutu. Palume vastuvõtul sellest teada anda kui on olemas röntgeni, MRT vms uuringute tulemused. Vastuvõtul annab Dr. Dluski keha rühti ja seisukorda arvestades soovitused, kas ja kui tihedalt on yumeiho teraapia läbiviimine vajalik, et saavutada parim tulemus. Sellist kontrolli viiakse Eestis läbi ainult Sinu Arsti Lastekeskuses. Kestvus: 15-20 minutit 
Loe rohkem
Yumeiho teraapia lapsele ja noorukile
See teraapia vorm on välja töötatud rühiprobleemidega lastele. Teraapia viiakse läbi mati peal põrandal. Lapsevanem võib soovi korral teraapia juures viibida. Laps kannab teraapia ajal pikki mugavaid sportlikke riideid. Lisaks rühiprobleemidele on levinumad valud ja vaevused, millega lapsed teraapiasse pöörduvad:
  • peavalud
  • erinevad valud liigestes
  • tütarlastel valulik menstruatsioon
Kestvus: 20 minutit
Loe rohkem
Laste ja noorte psühhoteraapia
Iga vanem soovib oma lapsele parimat. Kui vajad abi või nõuannet, mis on mingis olukorras parim lahendus lapse, vanema ja teievahelise suhte jaoks, siis tasub pöörduda psühhoterapeudi poole. Esimesel korral soovitame alla 13-aastase lapse (teismeikka veel mitte sisenenud lapse) vanemal või vanematel pöörduda psühhoterapeudi poole ilma lapseta. Vanema ja terapeudi esimesel kohtumisel koostatakse edasine plaan, kus oleksid lapse olukorda ja seisundit arvestades parimad viisid probleemi lahendamiseks või sekkumiseks või muutuste tekitamiseks. Soovitame pöörduda, kui:
  • vanemal on mure lapse toimetuleku pärast lasteaias, koolis või suhetes eakaaslastega
  • vanemale on märgatavad muutused lapse
    • käitumises (laps kordab järjepidevalt mingit kindlat tegevust, mis tekitab kõrvalolijates küsimusi, loobub meeldivatest tegevustest, isoleerib end, häbeneb end vms)
    • meeleolus (ärevus, paanikahood, meeleolu langus)
    • söömises
    • unerežiimis
  • traumaatiline olukord, mida laps on näinud või kogenud (liiklusõnnetus, tulekahju, lähedase raske haigus ja/või kaotus jne)
  • häiriv või stressirikas olukord, mida laps on kogenud (kolimine, lahutus, haiglas viibimine, muud elumuutused)
  • kärgpere probleemid
  • stressiga seotud mured
  • meditsiinilise põhjuseta tervisekaebused
    • kõhuvalud
    • peavalud
    • väsimus
Psühhoteraapia on soovitatav ka järgmiste diagnooside puhul:
  • depressioon
  • ärevushäire
  • elukorraldust muutva diagnoosi saamine, näiteks diabeet
Pöördumise põhjus ei pea olema alati midagi väga rasket, nagu vanemad vahel arvavad. Tegelikult tasub nõu küsida kohe, kui miski teeb murelikuks või on tunne, et ei saa hakkama.
Loe rohkem
Unekonsultatsioon

Kas su beebil või väikelapsel on raskusi uinumisega, ärkab liiga vara või liiga tihti? Ära süüdista selles iseend! See, kuidas su laps magab, ei näita, kui hea lapsevanem sa oled. Oluline on see, et sa proovid olukorda paremaks muuta ning see on koht, kus unenõustaja saab sind aidata.

Unekonsultatsiooni soovitame:

  • Jooksvate murede arutamiseks ning lahenduste leidmiseks (nn peale unepaketi teenust)
  • Kui teie laps on natuke vanem ning tunnete, et tal on uneprobleem, mis ei sobi ühegi paketi raamidesse (nt lasteaia- või koolistress, uue beebi tulek, hirmuunenäod jne)
  • Rasedale emale, kes soovib end vastsündinu uneteemadel pisut harida ja ettevalmistada (saate kaasa trimestri ülevaatliku infolehe)

Unekonsultatsioon ei sisalda uneküsimustiku täitmist ega uneplaani.

Loe rohkem

Soovin abi teenusevalikul

Broneerin kõne terviseõega

Sageli on korraga mitu terviseprobleemi või ei tea, millest oma tervisemurega alustada. Guugeldada? Kontakteeruda sõbraga? Teha ise analüüse? Kas minna eriarstile või perearstile?

Meie suurte kogemustega terviseõde aitab valida sellise teekonna, mis on kõige kiirem ja efektiivsem Teie enda tervise-eesmärkide täitmiseks.

Broneeri aeg viieminutiliseks telefonikõneks. Teile helistab tagasi terviseõde ja täpsustab Teie vajadusi. Ta soovitab teenused millest alustada.

Broneerin aja tagasihelistamiseks * Aeg broneeritakse Veebiregistratuuri keskkonnas
Kasulikku lugemist
Vaata kõiki
lastekeskus/spaa
Rühikontrolli vajadus enne Yumeiho teraapiat
Enne kui laps saab Yumeiho teraapiasse suunatud, on oluline läbi viia rühikontroll, et hinnata lapse tervislikku seisundit ja arengut. Rühikontroll

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
Meie Lastekeskus/Beebispaa kolib uutesse ruumidesse!
Meil on hea meel teatada, et alates 16. detsembrist alustame oma tegevust uutes ruumides aadressil Pärnu mnt 113! Kolimine tähistab meie kasvamist j

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
Kuidas omandatud rühivigasid ära tunda ja ennetada
Rühile tuleb pöörata tähelepanu eriti just lapse ning noorukieas, sest sel ajal omandatud harjumused ja ka teadmised panevad aluse igapäevasele k

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
Rühiviga ja mis seda põhjustavad?
Rühivea puhul pole veel tegemist haiguse ehk kõverselgsusega vaid lihtsalt halva kehahoiuga, mis on hõlpsasti parandatav. Siiski ei tohi rühivigas

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
Lähenemine beebi ja väikelapse unele
On üsna levinud arvamus, et kui beebi on umbes 5-6-kuune, siis on sobivaim aeg unekooliga alustada, sest selleks ajaks on nende ööpäevarütm (sise

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
BEEBIDE UJUTAMINE SÜNNIST ALATES
Sinu Arsti Beebispaas saab beebide ujutamisega alustada kohe pärast sündi, kui vanemad ja beebi selleks valmis on, et jätkata sensomotoorset arenem

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
JÕULUVANA KINGIKOTTI: KINGI RÕÕMU, KINGI TERVIST!
Juba rahvatarkus ütleb “Hea tervis on õnneliku elu aluseks”, sest terveks olemine teeb meid rõõmsaks ja paneb silmad särama.

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
YUMEIHO TERAPEUT MACEIJ DLUSKI, PHD: KOGEMUS ON KÕIGE TÄHTSAM
Oma üle 30-aastase Yumeiho meetodi praktika jooksul on Dr Maceij Dluski, PhD uurinud tuhandeid lapsi. Palju aastaid on ta seda teinud tasuta ja seet

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
FÜSIOTERAPEUT MARTIN VAHIMETS: LASTE- JA NOORTESPORT
Mitmetest uuringutest on selgunud, et noorukieas saavutatud töövõime on tihedalt seotud isiku täisea kehalise töövõimega. Selle saavutamise eel

Loe rohkem

lastekeskus/spaa
MEIE BEEBIUJUTAJAD: STELLA SALULA-KONKOV
Ühel kenal päeval sisenes Sinu Arst Lastekeskusesse Stella. Ta teatas, et oli teinud põhjaliku uuringu ja leidnud, et just Sinu Arst Lastekeskus ja

Loe rohkem

Translate »